Text Size

Täna, 18. juulil käivitasime taas suvesupi projekti, mille raames pakume Narva puudustkannatavate perede lastele tasuta lõunasööki. Kõikidel päevadel kuni augusti lõpuni on kell 14:00 lastel võimalik osa saada maitsvast lõunast, mida pakutakse MTÜ Virumaa Heategevuskeskuse ruumides Võidu tn 17e (noortekeskuses) ja Kreenholmi tn 40 (lastekeskuses).

 

 

Narva linnas on täna 8 ühiselamut, kus elab hinnanguliselt 200 last. Paljud neist elavad riskioludes: vanemad on töötud ja/või alkohoolikud, elatakse abirahadest, lastele ei pöörata tähelepanu jne. Tasuta koolilõuna oli paljudele neile lastele ainus tõhus toidukord päeva jooksul, aga suveperioodil see puudub. Vajadus abi järele on väga suur.

Eelmisel aastal alustasime Ida-Virumaal suvesupi projektiga, mille raames pakkusime tasuta lõunaeinet 105-le Sillamäe ja 228-le Narva lapsele. Projekti idee pärineb Nõmme Lastekaitseliidust, kes käivitas sarnase projekti Tallinnas. Projekti partner on MTÜ Virumaa Heategevuskeskus, kelle laste- ja noortekeskusi külastab mitusada Narva last, peamiselt puudustkannatavatest peredest.

 

Suvesupi projekti toetab Sotsiaalministeerium Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu. Koostööd teeme ka Narva linna sotsiaalabiametiga, lõunasöögid valmistab OÜ Narva Tes Plus.

Väljavõte menüüst: seljanka saiakese ja kakaoga, makaronid kalakotletiga ja kompott, hernesupp ja õunakompott, borš ja magustoit, lihahautis kartuliga jne.

MTÜ Virumaa Heategevuskeskusest – http://www.mercycenter.ee

Täpsem info projekti kohta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.